Blog

Fitness Blog o zdravom životnom štýle

Blog o zdravom stravovaní

Nájdete tu mnoho článkov o strave, zdravých potravinách a chutné fit recepty.

Blog o cvičení

Obsahuje konkrétne cviky a tréningové systémy vhodné do fitnesscentra aj na doma.

Blog o doplnkoch výživy

Odborné články o suplementácií  a doplnkoch výživy pri zdravom stravovaní sa a cvičení.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Motivačný príbeh Tatianky Miklušovej časť.2
Motivačný príbeh Tatianky Miklušovej časť.2

Ahojte. 😉 V prvom rade vás chcem pozdraviť a verím, že...

Pozri viac
Motivačný príbeh Tatianky Miklušovej časť.1
Motivačný príbeh Tatianky Miklušovej časť.1

Ahojte. 😉 V prvom rade vás chcem pozdraviť a verím, že môj príbeh...

Pozri viac
Zdravá vs nezdravá strava
Zdravá vs nezdravá strava

Ahojte 😉 Volám sa Tatiana Miklušová. Mám 48 rokov a žijem...

Pozri viac
Účinný strečing – ideálna prevencia pred zraneniami
Účinný strečing – ideálna prevencia pred zraneniami

Ahojte ☺, Volám sa Tatiana Miklušová. Mám 48 rokov a žijem...

Pozri viac

Autori článkov na našom Fit blogu

Monika Hegedušová

sledujte ma na instagrame

 

 • blogerka v oblasti zdravého životného štýlu
 • viac ako 7 ročná prax v oblasti gastronómie
 • konzultantka pre nutričné a racionálne vyvážené stravovanie
 • autorka mnohých fit receptov

o mne viac:

Ahojte 🙂 Skôr než začnete čítať moje články, dovoľte aby som sa Vám predstavila….

Pri svojej práci väčšinu času trávim sedením za počítačom. To je hlavný dôvod, prečo si musím fyzickú rovnováhu udržiavať rôznymi aktivitami a hlavne zdravou stravou. Vášeň k zdravej strave respektíve k zdravému životnému štýlu ma chytila pred vyše siedmimi rokmi, kedy som mala pár kíl navyše a rozhodla som sa s nimi skoncovať. Z obyčajného „chudnutia“ som sa nakoniec dopracovala nielen k úbytku hmotnosti, ale aj k novému pohľadu na jedlo a všetko čo s ním súvisí. Túžba za pochopením a poznaním toho, ako fungovať s jedlom ruka v ruke, ma nútila učiť sa nové veci. Študovala som rôznu literatúru, snažila som sa pochopiť rôzne druhy stravovania, ako aj niektoré diéty. Stretla som sa s mnohými teóriami, ktoré mnohokrát vyvrátili jedna druhú, a tieto moje poznatky som s veľkým odhodlaním a zvedavosťou aplikovala sama na sebe. Pochopila som, že nič krátkodobé a rýchlo nadobudnuté dlho nevydrží, a ak si chceme zachovať okrem štíhlej postavy, vitalitu a hlavne zdravie, mali by sme si isté návyky osvojiť a preniesť ich do nášho každodenného fungovania. Keďže som kedysi podnikala v gastronómií, rozvinula sa u mňa vášeň v vareniu a pečeniu. Milujem tráviť čas v kuchyni a pripravovať rôzne dobroty. Tieto som sa však za uplynulé roky snažila transformovať do zdravšej a výživnejšej podoby. Zbieram klasické recepty, ktoré sa snažím, na základe vlastných poznatkov prerábať a odľahčovať, kde jednotlivým ingredienciám hľadám alternatívy zdravších a výživnejších potravín, s dôrazom na zachovanie pôvodných chutí. Tiež sa snažím vymýšľať nové recepty, kombináciou rôznych zdravých surovín tak, aby sa dali zakomponovať do každodenného jedálneho lístka.  Dúfam, že vás svojimi radami, poznatkami, postrehmi a nápadmi z oblasti zdravej výživy oslovím, a že si moje recepty aj sami vyskúšate. A nezabudnite .. Cesta je cieľ.

Milan Sabo

sledujte ma na instagrame

 

 • profesionálny tréner 1., 2. a 3 stupňa v kulturistike, fitness a silovom trojboji
 • kondičný tréner pre vrcholových a amatérskych športovcov
 • lektor vip – fyzio tréningu a SM systému (SPS metódy)
 • certifikovaný výživový poradca a nutričný špecialista
 • dietológ a odborník pri problémoch s endokrinnou sústavou a tráviacim traktom

o mne viac:

Ahojte 🙂 Skôr než začnete čítať moje články, dovoľte aby som sa Vám predstavil….

Už od svojich 13stich rokov ma to ťahalo k činkám a cvičeniu. Ako malý chlapec som začal s „veľkými“ susedmi cvičiť v klubovej „činkárni“ a nadobudol som tak vzťah k silovým tréningom a posilňovaniu.

Túto aktivitu som s krátkymi prestávkami vykonával až do svojej dospelosti. Po rokoch som sa rozhodol, že sa tejto aktivite začnem venovať na profesionálnej úrovni. Rokmi nadobudnuté poznatky a skúsenosti, som začal rozširovať o ďalšie a podrobnejšie, potrebné k výkonu trénerstva. V roku 2012 som absolvoval kurz 1., 2. a 3. stupňa v kulturistike, fitness a silovom trojboji. Ako jedinému na Slovensku sa mi podarilo tieto 3 stupne trénerstva dosiahnuť za jeden kalendárny rok. Začal som s premenou svojich klientov, pod mojím vedením dosahovali reálne a trvalé výsledky. Okrem metodických a silových tréningov som poskytoval aj služby v oblasti stravovacieho poradenstva osobám s problémami endokrinnej sústavy a tráviaceho traktu. Po rokoch trénovania a výživového poradenstva som sa rozhodol rozšíriť svoje pôsobenie o činnosť, ktorú si v tej dobe vyžiadal môj zdravotný stav a takisto mojich príbuzných.

Začal som sa venovať fyzio tréningom. V roku 2016 som absolvoval kurzy SM systémov – SPS metódy pod vedením doktora Smížeka. Súčasne sa venujem individuálnemu zostavovaniu tréningových aj stravovacích plánov, príprave športovcov na sútaže, osobným konzultáciam a diagnostike bežných ludí, pacientov a športovcov, zostavujem tiež cvičebné plány pre osoby, ktoré majú problémy so skoliózou, bolesťami chrbtice, platničiek a podobne. O svoje vedomosti a dlhoročné skúsenosti sa s Vami chcem podeliť vo svojich článkoch, ktoré Vás dúfam zaujmú a vezmete si z nich čo najviac dobrých a pre Vás prospešných informácií.

Prihláste sa na odber noviniek

Buďte pravideľne informovaný o najnovších trendov z oblasti fitness a zdravej výživy a taktiež o najnovších akciách z nášho e-Shopu