Interview s Tatianou Miklušovou

Interview s Tatianou Miklušovou

Ahojte! 😉 Dnes tu máme rozhovor s členkou Vipfit tímu Tatiankou, ktorá sa aj vo veku 48 rokov udržuje v skvelej forme a je motiváciou pre mnohé ženy.

Prešla si nielen premenou tela, úspechom v súťaži, ale aj operáciou kolien a inými zdravotnými problémami.

Facebook: Tatiana Miklušová

Instagram: tatiana_miklusova

1.V krátkosti sa nám predstav a povedz nám niečo o sebe:

Volám sa Tatiana Miklušová. Mám 48 rokov a žijem v Košiciach. Som vydatá a mám dve deti.

2. Ako sa ti poradilo v 48 rokoch dosiahnuť takú premenu postavy?

Vek je len číslo. Základom bola zmena životného štýlu a odhodlanie tú zmenu vôbec začať. Dosiahla som to  hlavne zmenou v stravovaní a začala som aktívne cvičiť. Najdôležitejšia vec bola zmena v myslení a pozitívnejší prístup k životu. Nakoľko som bola po operácii menisku a nevedela som sa zmieriť s myšlienkou, že by som nemohla byť tak aktívna ako predtým.

3. Športovala si aj v minulosti a ako vyzeralo tvoje detstvo?

Moje detstvo bolo úžasné. Už ako malé dieťa som bola veľmi aktívna. Stále som bola v pohybe. Milovala som volejbal, vybíjanú a hlavne beh.

Na bežeckých pretekoch

4. Kedy si si povedala, že teraz je ten správny čas na zmenu?

Keď sa mi stal úraz a musela som ísť na operáciu. Absolvovala som rehabilitáciu, no po väčšom zaťažení sa mi zdravotný stav výrazne nezlepšil.

Po operácii menisku

5. Kde si našla tú silu a motiváciu k zmene?

Sila bola o presvedčení, že musím niečo so sebou robiť. Ale sama som nevedela ako. Zoznámila som sa s Vipfyziotrénerom Milanom Sabom, spoluzakladateľom projektu VIPFIT, ktorý mi ukázal tú správnu cestu.  Najdôležitejšia vec bola zmena v myslení a pozitívnejší prístup k životu, nakoľko ako som už spomínala, bola som po operácii menisku a nevedela som sa zmieriť s myšlienkou, že by som nemohla byť aktívna tak ako predtým. 

6. Čo bolo najťažšie na tvojej zmene postavy?

Zmena stravovacích návykov – to bolo to najťažšie. Naučiť sa čo, kedy a ako jesť. Taktiež uveriť ako žena, že výživové doplnky neškodia a fungujú. Ale vďaka stravovaciemu plánu na mieru od VIPFIT, ktorý bol odborne a kvalitne pripravený, som to hravo zvládla.

Dá sa to aj s úsmevom

7. Čo ti dala príprava na súťaži a úspech v Jarnej premene?

Dala mi veľa. Zdokonalila som sa v príprave zdravých jedál, tvrdo som trénovala a zistila som, že ak si určím cieľ a dám do toho energiu a čas, dosiahnem to čo si prajem. A hlavne som našla motiváciu v sebe, ako pomôcť aj iným ženám nájsť správnu cestu k zdraviu a vytúženej postave.

8. Ako si sa stravovala?

Obmedzila som sladkosti a jedlá z múky. Začala som jesť pravidelnejšie. Pridala som do svojho jedálnička hlavne viac zeleniny a ovocia. Poctivo som dodržiavala stravovací plán na chudnutie od VIPFIT, ktorý mi bol navrhnutý na mieru. 

9. Ako vyzeral tvoj tréning?

Tréning pozostával v prvom rade z rehabilitačných cvikov na posilnenie svalstva a hlavne na regeneráciu operovaného menisku. Po mesiaci som začala cvičiť  Efektívny tréningový plán pre ženy. Cvičila som podľa neho individuálne doma alebo vonku v prírode. Pozostával z efektívnych cvikov na precvičenie celého tela. Tento plán zahŕňal taktiež veľké množstvo cvikov najmä na pre ženy problematické partie – stehná, zadok a brucho. Na konci každého tréningu bol vždy strečing a kardio podľa potreby.

10. Využívala si aj nejaké vitamíny a doplnky výživy?

Zo začiatku to bol v prvom rade proteín, voči ktorému som mala predsudky tak asi ako väčšina žien. Uvedomila som si, že je to jeden z najlepších doplnkov výživy, ktoré uľahčujú stravovanie. Taktiež som vyskúšala spaľovač tukovaminokyseliny. Súčasťou boli aj multivitamínové preparáty a Omega-3 mastné kyseliny, ktoré mi pomohli byť fit, nezraniť sa, mať silnú imunitu a pevné zdravie.

11. Čo sa ti najviac páči na stravovacích a tréningových systémoch od VIPFIT?

Najviac sa mi páči to, že sa nejedná o žiadnu drastickú diétu alebo o hardcore tréning, pri ktorom by hrozilo zranenie. Veľkú výhodu vidím v tom, že sa jedná o jednoduché a efektívne stravovacie a tréningové systémy.  Stravovací plán na mieru nie je finančne ani časovo náročný a Efektívny tréningový plán pre ženy je rýchly a dá sa odcvičiť takmer kdekoľvek.

Trénovať sa dá aj na dovolenke 😉

12. Priniesla ti zmena životosprávy a postavy veľa pozitívnych vecí do života?

Samozrejme. Tým že som schudla, začala som sa cítiť oveľa lepšie. Mala som viac energie a aj zdravotné problémy ustúpili. Zmenilo sa mi celkové zmýšľanie a názor na život. Cítim sa oveľa silnejšia, šťastnejšia, zdravšia a vyrovnanejšia.

Po 3 mesačnej premene 😉

13. Ako reagovalo tvoje okolie?

Okolie si to veľmi rýchlo všimlo. Zmena bola jasne viditeľná. Ľudia v mojom okolí konštatovali, že vyzerám oveľa lepšie, som pozitívnejšia a viac sa usmievam. No stretla som sa aj s nepochopením…

14. Aké sú tvoje ďalšie plány?

Chcela by som pomôcť ženám, ktoré túžia po zmene postavy, zlepšení zdravia a chcú byť spokojnejšie a šťastnejšie. Pretože keď som to dokázala ja, dokáže to každá. Dá sa to, len sa treba odhodlať a urobiť prvý krok.

15. Plánuješ trénovať individuálne alebo skupinovo?

Plánujem trénovať skupinovo aj individuálne. Na začiatok plánujem viesť ženské skupinové tréningy.

16. Ako si spokojná so spoluprácou s VIPFIT?

S VIPFIT mám veľmi dobré skúsenosti, vážim si a cením si ich odbornosť, profesionalitu a individuálny prístup ku každému klientovi. Určite odporúčam každému, kto chce učiniť významnú zmenu vo svojom živote. Či už chce schudnúť, pribrať, zlepšiť zdravie, pripadne sa posunúť na vyšší level a je jedno či je úplný začiatočník, rekreačný cvičenec alebo profesionálny športovec. Som rada že som súčasnou ich tímu.

17. Aké rady by si dala ľuďom, ktorí čítajú toto interview s Tebou?

Na zmenu by sa mal odhodlať každý, kto nie je spokojný so spôsobom svojho života. Stačí len nabrať odhodlanie a začať robiť niečo pre seba najlepšie takou formou, aby vás to aj bavilo. Tak ako to baví mňa. Dá sa to dokázať v každom veku, čoho som príkladom aj ja. Byť FIT je skvelý pocit! ☺

Veríme, že Vás toto interview na motivovalo a prinieslo Vám niečo pozitívne a odkaz ze mať peknú postavu a zdravie sa dá aj po 40tke 😉

Veľa žien túži po krajšej a udržiavanej postave, čo vedie k radosti a realizácii – naplneniu.

Ak chceš tréningový plán, ktorý ti pomôže spevniť postavu a zlepšiť problémové partie tak najlepšou voľbou je: Efektívny tréningový systém pre ženy

Taktiež si pozri a prečítaj článok, ktorý je dôležitý a hovorí o prevencií proti zraneniam a obsahuje účinne cviky: Účinný strečing – ideálna prevencia pred zraneniami

A nezabudni využiť Tatiankin 15 % zľavový kupón : t.miklusova15

Vieš ho použiť na všetky produkty a služby pri nákupe na www.vipfit.sk (s výnimkou akciových a zľavnených produktov)

Prajeme Vám krásny zvyšok dňa. 

S pozdravom VIPFIT Tím 😉

3 Comments

  • Jarka L. Posted 10 mája, 2020 7:56 pm

    Dakujem 😉 Velmi ma to namotivovalo urobit konecne nieco zo sebou…

  • Lujsa Posted 13 mája, 2020 5:52 am

    Klobuk dole pred Tatiankou v takom veku 😉 Ten efektivny plan je super cvicine ho s kamosokou a pomoct od Tatianky je velka vyhoda

  • Erika Rakacka Posted 17 mája, 2020 2:17 pm

    Wauuu. Velka motivacia. Mam o 10 rokov nemej a neviem ci by som to dokazala takto ako Tatiana.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *