Zdravá vs nezdravá strava

Zdravá vs nezdravá strava

Ahojte 😉

Volám sa Tatiana Miklušová. Mám 48 rokov a žijem v Košiciach. Prešla som premenou celkového zdravotného stavu a postavy. Momentálne pôsobím ako fitness trénerka a členka VIPFIT tímu. 

Môj FB: Tatiana Miklušová

Môj Instagram: tatiana_miklusova

Tatiana

Chcela by som sa s Vami podeliť s tým, aké to bolo so stravovaním počas mojej premeny tela a zdravotného stavu. Ešte prednedávnom som mala nadváhu, bola som často nafúknutá, bolelo ma brucho a hlava a neraz som musela siahnuť po liekoch z lekárne, ktoré mi aspoň na chvíľu pomohli. Avšak cítila som sa veľmi nekomfortne a do značnej miery aj frustrovaná. 

Tak ako každá z vás, aj ja som sa snažila (aspoň som si to myslela) stravovať sa čo možno najzdravšie. No nie vždy som to aj dodržala. Neodolala som koláčiku, keksíku, zmrzline, či pečenej krkovičke s knedlíkom.

No chcela som zmenu!

Uvažovala som, že by mi to prospelo nielen po zdravotnej stránke, ale aj po fyzickej a psychickej.

Začala som zhromažďovať čo najviac dostupných informácií z internetu, časopisov, či kníh. Priznám sa, že som z toho mala v hlave chaos. Zmena nastala, keď som sa zoznámila s projektom VIPFIT a nechala som si od ich špecialistov vypracovať stravovací plán na mieru. Zistili čo a ako som jedla, skrátka moje stravovacie návyky, alergie, intolerancie, trávenie, môj denný príjem tekutín a podobne. Vypracovali mi stravovací plán na mieru ušitý presne pre mňa. Naučila som sa ako a čo kombinovať, čo jesť, čo vynechať a hlavne čo zaradiť do jedálnička. Veľkou výhodou bola aj online konzultácia, takže som mala vždy istotu, že ak mi niečo nie je jasné, mám sa na koho obrátiť a vždy dostanem usmernenie a adekvátne informácie.

Priznávam sa, že zo začiatku to bolo trošku ťažšie. Ale keď som si zvykla, naučila som sa ako sa stravovať zdravo, racionálne a vyvážene. Dodržiavala som stravovací plán a šlo to už ľahko. Vyvarovala som sa chýb ktorých som sa dopúšťala na začiatku. Napríklad som jedla veľmi rýchlo, málo som pila a nesprávne som kombinovala jednotlivé potraviny. Musela som sa vzdať jedál, ktoré mi chutili a naučiť sa jesť to, čo mi vôbec nechutilo. Dodnes si občas pochutnám na koláčiku, alebo si dám pečivo, avšak nie je jedno kedy, ako a s čím. 

Veľmi mi pomohli detoxikačné dni, ktoré boli súčasťou môjho stravovacieho plánu na mieru, kedy som takmer okamžite pocítila ako sa moje telo zbavuje toxínov. Taktiež sa mi zlepšilo trávenie a celkovo som sa citila ľahšia. Veľmi sa mi páčilo aj veľké množstvo zdravých a chutných receptov obsiahnutých v tomto stravovacom pláne. Boli nielen jednoduché čo sa týka prípravy, ale aj finančne a časovo nenáročné.

Tatiana Tatiana

Tatiana

Popri zdravej strave som užívala aj rôzne výživové doplnky. Napríklad proteín, ktorý je dodnes mojou základnou súčasťou zdravého stravovania. Okrem toho že je predtrávený, neobsahuje tuky ani cukry a má v sebe tráviace enzýmy. Taktiež užívam vitamíny ako napríklad vitamín C, komplexný multivitamín V44, či omega-3 mastné kyseliny.

No ale nie je to len o strave. Základné pravidlo je vydať viac energie ako jej prijať. Tak som začala cvičiť doma, čo mi komfortne vyhovuje.

Na záver vám dám zopár rád, ktoré mi pomohli pri regulácii telesnej hmotnosti a výrazne zlepšili môj celkový zdravotný stav:

  1. Jedzte viac zeleniny ako ovocia
  2. Jedzte dostatočné množstvo vlákniny
  3. Jedzte kvalitné bielkoviny (biele mäso, ryby, kvalitné hovädzie mäso, vajcia, proteín)
  4. Prijímajte zdravé tuky v dostatočnom množstve (olivový olej, olivy, orechy, avokádo, omega-3 plus)
  5. Obmedzte alebo úplne vylúčte sladkosti, rafinovaný cukor, sladké a sýtené nápoje, biely chlieb a podobne
  6. Pite veľa tekutín, hlavne čistú vodu, zelený čaj, prípadne hypotonický nápoj
  7. Obmedzte živočíšne tuky
  8. Do svojho jedálnička zaraďte ovsené vločky 
  9. Využívajte výživové doplnky a vitamíny – protein, glutamine, kĺbová výživa
  10. Zabudnite na drastické diéty – kľúčom je racionálne vyvážená strava, stravovací plán a systém navrhnutý na mieru od profesionálneho výživového poradcu

Tatiana Tatiana

Dúfam,že sa vám môj príspevok páčil a teším sa na vás pri nejakej inej téme.☺

Ak máš záujem o stravovací plan na mieru od VIPFIT, všetky podrobné informácie nájdeš tu:  https://www.vipfit.sk/product-category/stravovacie-plany/

Veľa žien túži po krajšej a udržiavanej postave, čo vedie k radosti a realizácii – naplneniu.

Ak chceš účinný tréningový systém na doma, ktorý ti pomôže spevniť postavu a zlepšiť problémové partie tak klikni sem:

Taktiež si prečítaj a zacvič si mojich 5 obľubených cvikov, ktoré nájdeš: TU

Prajem ti krásny zvyšok dňa. Vaša Tatianka ☺

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *